Obóz narciarski – ferie pełne wrażeń

Obóz narciarski – ferie pełne wrażeń

Styczeń i luty – najbardziej wyczekiwane zimowe miesiące. A wszystko to za sprawą uwielbianych przez dzieci ferii zimowych. Dwa tygodnie śnieżnego szaleństwa. Czy może być coś lepszego? Niestety nie w każdej części Polski zima jest sroga i pełna śniegu. Wówczas lepienie bałwana, rzuty śnieżkami, aniołki na śniegu i inne zabawy stają się wspomnieniem zeszłych zim. Są jednak takie miejsce, w których śniegu nie brakuje. Do szczęśliwców należą mieszkańcy południowe Polski, zwłaszcza górale. W górach można poczuć się jak w krainie mrozu, a przy okazji poszaleć na stokach.

Gdzie realizowane są obozy narciarskie?

Obóz narciarski to sposób na aktywne i pełne atrakcji ferie zimowe. Najpopularniejsze obozy narciarskie organizowane są w górach ze względu na dobre warunki oraz infrastrukturę. Najchętniej wybieranymi miejscowościami w Polsce na realizację obozów narciarskich są między innymi: Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Poronin, Małe Ciche, Murzasichle, Zakopane, Ząb, Biały Dunajec, Wisła, Szczyrk Szklarska Poręba, Karpacz i inne. Obóz narciarski zagraniczny będzie odpowiedni dla młodzieży, która już potrafi jeździć na nartach. W przypadku wielu kierunków nawet wskazane jest aby dziecko jeździło w stopniu średniozaawansowanym/zaawansowanym. Najpopularniejsze zagraniczne obozy narciarskie odbywają się w Austrii, Szwajcarii, we Francji, we Włoszech, na Słowacji oraz w Czechach.

Obóz narciarski – dla kogo?

Obóz narciarski będzie odpowiedni dla każdego dziecka powyżej 8 lat. Górna granica wiekowa w przypadku młodzieży to zazwyczaj 18 lat. Nie istotne, czy

to będzie pierwsze spotkanie uczestnika z nartami, czy już kolejny wyjazd. Na każdym obozie narciarskim dzieci i młodzież dzieleni są na grupy pod względem wieku oraz umiejętności. Dzięki temu uczestnicy mogą swobodnie trenować z rówieśnikami o podobnych predyspozycjach.

Obóz narciarski, a program.

Program obozu narciarskiego będzie różny w przypadku dzieci, a młodzieży oraz w zależności od grupy zaawansowania uczestników. Ci początkujący nauczą  się zjeżdżać z górki, hamować nartami, skręcać, używać kijków i korzystać z wyciągów oraz jak bezpiecznie upadać. Z kolei Ci którzy już kiedyś próbowali swoich sił w narciarstwie doszlifują swoje umiejętności tak, aby poradzić sobie na dużym stoku. Dodatkowo potrenują jazdę na krawędziach, równoległe trzymanie nart podczas jazdy, właściwą postawę i wiele więcej.

Obóz narciarski to nie tylko zajęciach na stokach. Obóz narciarski to przede wszystkim dobra zabawa! Na uczestników czekają gry, zabawy w śniegu, konkursy, dyskoteki, wieczory regionalne, gry terenowe, zjazdy z górek na sankach, jabłuszkach, matach, wycieczki na lodowisko, basen, a także do pobliskich, atrakcyjnych miasteczek jak na przykład Zakopane. Program obozu narciarskie jest nie tylko bardzo bogaty ale i niezwykle atrakcyjny. Dzięki różnorodności dzieci mogą zapomnieć o nudzie.

Obóz narciarski, a bezpieczeństwo.

Grupy na stokach są małe. Zwykle jeden instruktor przypada na około 6 uczestników. Dzięki temu kadra do każdego dziecka może podejść również indywidualnie. Instruktorzy na obozach narciarskich są wykwalifikowani oraz doświadczeni. Są to profesjonaliści, pełni pasji a więc nie ma co obawiać się o bezpieczeństwo dziecka.

Sprzęt narciarski, który można wypożyczyć za pośrednictwem organizatora jest najwyższej jakości. Pod uwagę jest brana firma oraz rok produkcji. Wygodny i dobry sprzęt to podstawa podczas nauki jazdy.

Ośrodki, w których kwaterowane są dzieci podczas obozów narciarskich posiadają naprawdę bardzo dobry standard. Pokoje są zwykle 2-4 osobowe. Oczywiście wszystkie z łazienkami. Coraz częściej spotkać można oferty z ośrodkiem, w którym znajduje się basen, Obóz narciarski nie mógłby zostać zrealizowany w ośrodku bez suszarni. Jest ona bardzo ważna. Dzięki temu pomieszczeniu dzieci mogą wysuszyć swoje buty oraz ciuchy. Wyżywienie w większości ośrodków prowadzone jest przez gospodynie, które są świetnymi kucharkami.

Czy warto posłać dziecko na obóz narciarski?

Jeżeli dziecko chce rozpocząć naukę jazdy na nartach lub jest to jego pasją, to jak najbardziej warto przynajmniej raz w roku wysłać je na obóz narciarski. Podczas takiego wyjazdu dziecko uczy się od profesjonalistów, a przy okazji spędza aktywnie i radośnie swój wolny czas. Codzienne śnieżne szaleństwo w gronie rówieśników sprawia, że uczestnicy obozu narciarskiego czują się niezwykle szczęśliwi. Warto inwestować w pasje dzieci i pozwalać się im rozwijać. Samodoskonalenie się bardzo pozytywnie wpływa na kształtowanie charakteru. Obóz narciarski łączy w sobie naukę z zabawą. Dodatkowo piękna lokalizacja, w jakich realizowane są zimowiska zapiera dech w piersiach. Każdy taki wyjazd jest dla dziecka przygodą, którą przez wiele lat wspomina. Bardzo często dzieci raz decydujące się na wyjazd na obóz narciarski, chcą go powtarzać co roku. To jest największą rekomendacją obozów narciarskich.