Okiem doświadczonego podróżnika

Dowiedz się więcej o mnie

Dzień dobry,

W Polsce od lat narzeka się na brak dużych inwestycji infrastrukturalnych. Autostrady stały się już wręcz mitycznym symbolem zacofania Polski w stosunku do bogatych krajów zachodnich. Skąd się bierze taki stan rzeczy? Ze swojego doświadczenia podróżniczego wiem, że nasz kraj ma bardzo dobrze rozbudowaną siatkę dróg, może nie jest to jak na zachodzie, ale jest bardzo dobrze.

Dlaczego tak mało się w Polsce buduje, dlaczego nie można sprawnie podróżować? Brak inwestycji tłumaczy się niedostateczną ilością środków tymczasem odpowiedź na powyższe pytania dają przepisy prawa budowlanego. Konieczność ubiegania się o pozwolenie na budowę, normy budowlane, obowiązek oceny skutków oddziaływania na środowisko, urzędniczy nadzór budowlany, przymus odbioru technicznego, regulowane zawody inspektora budowlanego czy architekta.

Regulacje te skutkują spadkiem podaży usług budowlanych. To wszystko powoduje, że koszty wybudowania czegokolwiek są zbyt wysokie, by inwestycje się opłacały. Koszty te w dodatku wzrastają w przypadku dużych projektów. W ten sposób na wybudowanie czegoś większego stać tylko rekiny biznesu.

Dlatego właśnie powstał mój serwis, w którym opisuje jak sprawnie przemieszczać się po drogach dostępnych w naszym kraju, czego unikać podczas dłuższej podróży.

To co zawsze kochałem to samochody, moim wyborem najczęściej był Ford, to na tej stronie http://www.auto-promocje.com.pl/k/producenci/ford/ znalazłem promocje nie tylko dotyczące Forda.

Zwiedziłem już sporo, przejechałem nasz kraj wzdłuż i wszerz, zwiedziłem większe miasta i małe wioski. Dlatego mam spore doświadczenie o podróżowaniu i chętnie się dziele moim doświadczeniem z wami. Sprawdź ostatnio opublikowane teksty na moim blogu, gdzie dzielę się właśnie swoimi przeżyciami z podróży.

Moja następna podróż?

Ogrodzieniec

Tam jeszcze nie byłem! W najbliższym czasie planuję właśnie odwiedzić Zamek w Ogrodzieńcu.