Okiem doświadczonego podróżnika

Odkrywaj naturę

W zgodzie z naturą

Podróżuj i zwiedzaj ciekawe miejsca tak jak ja, nie jeździj do znanych i często obleganych miejsc, odkrywaj nowe, idź na żywioł.

Eko-podóżowanie

Jak podróżować ekologicznie, jak podróżować dbając jednocześnie o środowisko? Co wybrać za środek transportu? Ja planując swoją podróż wybieram różne środki transportu. Jeżeli planuję zwiedzić coś w odległości do 50km, a pogoda sprzyja to wybieram rower. To świetny środek transportu, dzięki temu odkrywamy wiele więcej podczas naszej podróży. Natura i piękne widoki nie umykają nam jakbyśmy jechali samochodem. Dlatego jeżeli masz sprawny rower i sporo wolnego czasu to pojedź na wycieczkę rowerem. Odkrywasz nowe, odkrywasz naturę i dbasz o środowisko.

Jednak nie zawsze i wszędzie da się dojechać rowerem, czasem konieczna jest podróż samochodem. Wtedy staram się wybierać takie trasy, aby jak najwięcej zwiedzić podczas podróży. Robię sobie przystanki na trasie i zwiedzam. Nie gonie za niczym, podróże to ma być odpoczynek i poznawanie nowego. Dlatego warto się zatrzymywać w wielu miejscach po drodze do naszego celu.

Oczywiście jeżeli nasza podróż tego wymaga to wybierz podróż samochodem, bo nie zawsze wybieramy się na jednodniową wycieczkę rowerową, na dłuższa podróż konieczne jest przemieszczenie się samochodem, aby zabrać cały swój bagaż. Jednak podróże samochodem także mogą być zgodne z naturą – zabieraj ze sobą swoje jedzenie oraz picie w wielorazowych pudełkach i kubkach, unikaj plastiku, nie jedz posiłków na trasie, gdzie wszystko podawane jest w plastiku. Przede wszystkim myśl o naturze.

Na koniec powiem Wam, że ja zawsze wybierając się w dalszą podróż biorę ze sobą namiot wybrany na tej stronie http://jak-wybrac.pl/jak-wybrac-namiot-jaki-namiot-kupic-wybieramy-dobry-namiot/ mam dzięki temu zawsze możliwość awaryjnego dachu nad głową.