Okiem doświadczonego podróżnika

Jak podróżować bezpiecznie?

Bezpieczna podróż

Jak bezpiecznie podróżować? Wiele osób boi się podróży właśnie ze względu na to, że podróże czasem mogą być niebezpieczne. Jako podróżnik potwierdzam, że czasem są różne sytuacje i czasem nie możemy wszystkiego przewidzieć. Jednak ja postaram się pokazać wam, że podróżowanie to powinna być przede wszystkim zabawa i nie można się martwić na zapas. Wystarczy się stosować do podstawowych zaleceń podawanych w przewodnikach turystycznych oraz poradnikach takich jak moja strona.

Bezpiecznie samochodem

Podróżowanie samochodem jest bezpieczne, jednak trzeba stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Przede wszystkim jedź bardzo ostrożnie, nie szalej, nie śpiesz się, prędzej czy później trafisz do celu, a czy to będzie pół godziny później – co z tego? Nie wyprzedzaj na trzeciego, uważaj na rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli czujesz się zmęczony – odpocznij, ja tak właśnie robię, przerwy co dwie godziny jazdy na drodze szybkiego ruchu (zatrzymuje się na stacji benzynowej, tych jest wiele na trasie).

Pamiętaj, że nie jesteś sam na drodze, są tez inni uczestniczy ruchu, którzy mają takie same prawa jak ty (nie zapominając o pojazdach uprawnionych, które mają zawsze pierwszeństwo i należy na drodze zrobić miejsce, aby mogły bezpiecznie przejechać).

Bezpieczna podróż często zależy od tego czy umiemy porozumieć się po angielsku, ja zawsze mam przy sobie jedną z aplikacji dotępnych na tej stronie http://poangielsku.com.pl/aplikacje-do-nauki-angielskiego/ dzięki niem jestem wstanie uczyć się języka nawet w odległym kraju.

Wyjedź w podróż wypoczęty, nie planuj trasy na noc, jeżeli nie radzisz sobie dobrze z jazdą po zmierzchu. Warto wyjechać wcześnie rano, aby dojechać na miejsce jeszcze gdy jest widno.

Stosuj się do tych zasad, a twoja podróż stanie się dużo bezpieczniejsza.

Przyczyny wypadków na autostradach

Wypadki

  • niedostosowanie prędkości
  • zmęczenie, zaśniecie
  • niezachowanie odległości między pojazdami
  • nieprawidłowa zmiana pasa ruchu